Fotoizstāde „Kailāsas fenomens”

Sergejs Balalajevs, Gaļina Kotovska, Aleksandrs Titovs

Ekspedīcijas uz Kailāsas kalnu (Tibeta) materiāli (2005.-2013.)

 

Nu jau deviņus gadus mūsu nelielā ekspedīcija pēta vienu no brīnumainākajām planētas vietām – Tibetu. Īpaša uzmanība ir veltīta Kailāsas kalna fenomenam. Kailāsa ir kļuvusi par svētvietu teju miljardam četru cilvēces reliģiju pārstāvjiem. Hinduistu, budistu, bon un džainistu tradīcijā Kailāsa tradicionāli tiek uzskatīta par atklāsmes vietu, Visuma centru, dzīvības avotu, ceļu uz debesīm, dievu templi, galīgās realitātes izpausmi visdažādākajos iemiesojumos. No Austrumu kosmoloģijas viedokļa Kailāsas kalns ir mūsu pasaules sistēmas centrs, caur kuru iet Pasaules ass. Mitoloģiskais Meru kalns, kuram viena no projekcijām ir Kailāsa, ir Pasaules ass simbols, kas sevī ietver visus esamības līmeņus: no viszemākajiem līdz pašiem augstākajiem.

Līdzās Kailāsai sākas četru Āzijas svēto upju iztekas: Brāmaputra, Satledža, Karnalija (viena no Gangas pietekām, kas savus ūdeņus nes arī caur Nepālas teritoriju) un Inda, kurām saskaņā ar tibetiešu ticējumiem piemīt īpašas mistiskas spējas – dziedināt un attīrīt, uzmundrināt garu, apveltīt ar gudrību un apskaidrību...

2011.-2013. gadā mēs pētījām visu četru upju tradicionālās iztekas.

Tibetieši Kailāsas kalnu sauc par Kangu Rinpoče, kas nozīmē „sniegotais dārgums”. Ieapaļais un gandrīz simetriskais Kailāsas kupols, ko klāj mūžīgais saulē zaigojošais ledājs, patiesi atgādina gigantisku kristālu. Blakus Kailāsai ir divi ezeri, kuri arī ir apveltīti ar mistiskām īpašībām. Dzīvais ūdens ir Manasarovaras ezerā, bet mirušais – Rakšastalā.

Kailāsas pievilcību svētceļniekiem var izskaidrot arī ar priekšstatiem par to, ka ar „Kailāsas mandalu” planētai ir informatīvi enerģētiska saikne ar citām Visuma struktūrām.

Mums izdevās apmeklēt un izpētīt visas astoņas ielejas, kas veido astoņu ziedlapu lotosu, kura centrā atrodas Kailāsa, un grūtos kāpienos pieskarties visām četrām šī apbrīnojamā kalna Sienām un veikt daudzus kāpienus arī Kailāsas apkārtējos kalnos, tostarp uz Kailāsas dienvidaustrumu plecu.

Kāpšana Kailāsas Sienās un uz apkārtējo kalnu virsotnēm mums pirmām kārtām nozīmē garīgo augšupeju, un tikai pēc tam fizisko.

Mēs aplūkojām Kailāsu no attāluma, lai labāk izprastu tā majestātiskumu; mēs gājām apkārt Kailāsai, lai saprastu tā formu; mēs vērojām Kailāsu gan rītausmā, gan saulrietā, gan pilnmēnesī, gan dienvidū, gan saulē, gan lietū, gan sniegā, gan arī vētrā, lai šo kalnu sajustu pilnībā.

Kailāsa ir noslēpumu un senu tradīciju zeme, kur laiks tiek mērīts no mūžības viedokļa, kur pati esība ir piesātināta ar garīgumu.

Mēs gribam, lai arī Jūs pieskartos vienam no lielākajiem mūsu planētas noslēpumiem, kas mīt brīnumainā vietā, kuru dēvē par Kailāsas Templi. Īpaši svarīgi tas ir neparasto pārmaiņu priekšvakarā, kuras jau sākušas skart gan Zemi, gan mūs.

Kailāsa mainās. Proti, kalns kļūst atklātāks lielam cilvēku skaitam. Tas kļūst atklātāks gan pārsteidzošas pārveidojošas enerģētikas ziņā – ar atjaunojošu, plašāku un augstākas frekvences vibrāciju spektru, gan fiziskās pieejamības ziņā lielākam cilvēku skaitam. Uz Kailāsu tagad ved asfaltēts ceļš, un pagājušajā gadā ir izveidoti grants ceļi līdz pat Drolmalas pārejai.

Šī mūsu izstāde ir neparasta. Tā ir neparasta daudzējādā ziņā. Izstādītie darbi izstaro spēcīgu pārveidojošu enerģētisko plūsmu, kas nāk no noslēpumainākās un spēcīgākās mūsu Planētas vietas – Kailāsas kalna. Katrs no mums var sajust ne tikai šī dievišķā apvidus satriecošo skaistumu, bet arī sajust šīs apbrīnojamās vietas enerģētiku. Šai nolūkā vajag tikai apstādināt iekšējo dialogu un mēģināt „ieslēgt” jūtas! Un mēs varam atrasties milzīga enerģētiskā virpuļa centrā. Visuma centrā, enerģētiskā atvara centrā, kuru veido divi pretēji iegriezti radošie spēki mūsu radāmās dzīves plūsmā. Šajā punktā pagātne, tagadne un nākotne kļūst par mūsu Šeit un Tagad. Šajā pilnīgā līdzsvara punktā mēs kļūstam par Visu, kas Mēs Esam. Šajā centrālajā punktā pastāv visas iespējas un potenciāli – bez ierobežojumiem!

Un, ja mūsu parastajā pasaulē, kurā mēs ik dienu esam dziļi iegrimuši, valda materialitāte, tad šajā vietā jūs nonāksiet Tibetas maģiskajā pasaulē, kura atmodina Garīgumu – to, kā mums visiem pagaidām tik ļoti pietrūkst. Un katrs no mums to zina, jo to mums pasaka mūsu Gars – mūsu patiesā būtība. Jā, Kailāsa ļauj mums atcerēties mūsu patieso būtību un izpausties tai mūsu sākotnējai īpašībai, kura vienmēr ir mūsos, taču par kuru mēs reizēm aizmirstam – tā ir Gara īpašība. Tieši mūsu Gars rada realitāti visos esības plānos. Mēs daudzreiz esam pārliecinājušies – Kailāsa paaugstina to cilvēku Garīgumu, kuri ar to saskaras. Mums katram tas ir ļoti svarīgi. Un tas var notikt ar mums Šeit un Tagad, šajā izstādē!

Mūs pārsteidza, cik daudz cilvēku atstāja atsauksmes par pagājušajām fotoizstādēm, kurās aprakstīja savus iespaidus un iekšējos pārdzīvojumus saskarsmē ar Kailāsas apbrīnojamo pasauli.

Tas apliecina to, ka mūsu materiāli ir dzīvi, piesātināti ar vibrācijām un tiem piemīt brīnumainas pārveidojošas spējas.

Daudzas no izstādītajām fotogrāfijām ir unikālas.

Ekspedīciju rezultātā ir izdotas divas grāmatas – А.Redjko, S.Balalajevs „Tibeta – Kailāsa. Mistika un realitāte”, S.Balalajevs „Tibeta – Kailāsa. Svētās ielejas” un fotoalbums S.Balalajevs „Kailāsas aicinājums” krievu un angļu valodā.

Vietne tīmeklī: www.mt-kailash.ru  

 

Nedaudz par fotoizstādes autoriem

 

Sergejs Balalajevs fizikas un matemātikas zinātņu kandidāts, ceļotājs, rakstnieks, daudzu ekspedīciju organizētājs uz interesantākajām mūsu planētas vietām (Tibetu, Indiju, Nepālu, Ķīnu, Altaju, Peru, Bolīviju, Čīli, Meksiku, Gvatemalu, Špicbergenu u.c.). Pēdējos deviņus gadus ir veltījis vienas no svētākajām Zemes vietām Tibetas ­ izpētei.

„Ceļošana uz spēka vietām man nozīme pirmām kārtām garīgu ceļojumu sevis paša iekšējā telpā nolūkā panākt Vienotu stāvokli, kad vairs nav nepieciešams kaut kur pārvietoties...”

 

Изображение3 129_3

 

Gaļina Kotovska. Pēc izglītības – matemātiķe. Līdz savam ceturtajam ceļojumam uz Tibetu nodarbojās ar reklāmas biznesu. Tagad ir garīga praktiķe, kas caur iegūto pieredzi un savām fotogrāfijām nodod Tibetas Sākotnējas Enerģijas Spēku un Zināšanas. Viņa ir viena no fotoizstādes par Tibetu organizatorēm N.Rēriha muzejā Maskavā, palīdzējusi uzrakstīt grāmatas „Tibeta – Kailāsa. Mistika un realitāte”, „Kailāsas aicinājums” un „Tibeta – Kailāsa. Svētās ielejas”. Tibetas pētniecībai veltījusi pēdējos astoņus gadus. Tajā skaitā 2013. gada decembrī veikusi vienu no grūtākajiem ceļojumiem.

 

 

Aleksandrs Titovs — fotogrāfs un ceļotājs, ekspedīciju organizētājs un dalībnieks uz daudzām nomaļām Austrumu zemēm, tajā skaitā uz vietām, kuras ietilpa Rērihu Centrālāzijas ekspedīcijas maršrutā (Indija, Ķīna, Mongolija, Altajs, Ķīna). 2011. un 2012. gadā piedalījās Sergeja Balalajeva ekspedīcijā uz Kailāsas rajonu. Šīs ekspedīcijas materiāli atspoguļoti šajā izstādē, kā arī bija eksponēti personālizstādē Itālijā (2011. gada oktobrī).

Personālās fotoizstādes: Maskavā – 2004., Indijā – 2005. un 2010., Sanktpēterburgā – 2009., Umbrijā (Itālijā) – 2011.