"Kailāsas fenomens" Jūrmalā

 

Fotoizstāde "Kailāsas fenomens", kas ilgu laiku tika eksponēta Rīgā, Baltijas Starptautiskajā akadēmijā, tagad ir apskatāma Jūrmalā. Trešdien, 15. oktobrī, Jūrmalas pilsētas muzejā notika šīs izstādes atklāšana. Klātesošos un izstādes organizatorus — SRC Latvijas nodaļu — uzrunāja muzeja direktora vietniece Aira Ozoliņa, muzeja zinātniskā līdzstrādniece Ingrīda Raudsepa, mākslinieks, jūrmalnieks, Andris Hermanis un citi.

Starptautiskā Rērihu centra Latvijas nodaļas priekšsēdētāja Marianna Ozoliņa izteica pateicību muzeja vadībai par izrādīto viesmīlību. Viņa akcentēja arī Kailāsas tēmas nozīmību Rērihu daiļradē — mākslā un filozofijā.

Jānis un Igors, kuri piedalījās izstādes atklāšanā un kuriem došanās kalnos ir dzīves neatņemama sastāvdaļa, pastāstīja par saviem iespaidiem — par kalnu īpašo fizisko un psiholoģisko ietekmi uz cilvēku.

Par lielisku izstādes muzikālo ilustrāciju kļuva dziesminieces Jeļenas Romaņenko izpildītā V.Visocka  dziesma no kinofilmas "Vertikāle", kas veltīta šai brīnišķīgajai pasaulei ar tās neparastajām rītausmām un rietiem, un brīnumainiem noslēpumiem, no kuriem lielākais noslēpums ir Tibetas augstākā virsotne Kailāsa.

Fotoizstāde no sērijas "Kailāsas fenomens" ir viens no posmiem turpmākajā zinātniski pētnieciskās darbības attīstībā un zināšanu izplatīšanā par Kailāsu un tā lomu cilvēka kosmiskajā evolūcijā.

 

   

 

 

Восхождение к северному Лицу Кайласа 2011